Elektroniczna Dokumentacja Medyczna sposobem na usprawnienie działalności Twojego gabinetu lekarskiego

Wraz z początkiem XXI wieku poziom cyfryzacji i skomputeryzowania intensywnie wzrasta. Wiele dziedzin nauki zostało poddanych działaniom nastawionym na skomputeryzowanie wielu procesów. Nie ominęło to również medycyny.

Cyfryzację opieki zdrowotnej najlepiej ilustruje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, która była daleka od pozytywnej lub jednolitej akceptacji, jednak już w niedalekiej przyszłości stanie się obowiązkiem. Jest to sposób na prowadzenie dokumentacji pacjentów w placówkach medycznych, która pozwala na dużą oszczędność czasu oraz usprawnienie działalności danej placówki, a także umożliwia uzyskać lepsze wyniki leczenia pacjentów, poprawić ich wygodę, potencjalnie obniżyć koszty oraz doprowadzić do znacznie większej satysfakcji zarówno pacjentów, jak i lekarzy.

Wybór odpowiedniego programu do prowadzenia dokumentacji przekłada się na jakość oferowanych przez gabinet usług, a tym samym na poziom zadowolenia pacjenta. Podczas, gdy poziom satysfakcji pacjenta rośnie analogicznie do tego rośnie zysk Twojej placówki medycznej. Warto więc zadbać o program intuicyjny, przejrzysty i łatwy w obsłudze, cechujący się szerokim wachlarzem funkcji, tak aby móc zaoferować maksymalnie profesjonalną obsługę obecnemu lub przyszłemu pacjentowi.

Główną zaletą korzystania z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest posiadanie całej potrzebnej dokumentacji w jednym miejscu w sposób uporządkowany, co umożliwia lekarzowi na łatwy dostęp do danych poszczególnego pacjenta, a zarazem pozwala na pełne wykorzystanie powierzchni placówki medycznej nie tracąc miejsca na przetrzymywanie archiwum. Wszelkie dane utrzymywane są w chmurze, co zabezpiecza placówkę przed ewentualną ich utratą w razie niepożądanych wypadków.

Korzystając z programu do EDM, jak np. program Medfile, jako lekarz uzyskujesz profesjonalny grafik z wszystkimi zaplanowanymi wizytami na dany dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Zapisując pacjenta na wizytę możesz zaplanować jej czas trwania, co wyeliminuje nieplanowane przerwy w pracy, a tym samym pozwoli na dobrą organizację codziennego planu pracy. Kiedy placówka medyczna jest dobrze zorganizowana zyskuje na wartości w oczach pacjentów.

Oczywistym jest, że nikt nie lubi czekać, a szczególnie pacjenci stojący w kolejce do rejestracji. Usprawnienie tej części wizyty w placówce medycznej wpływa na zwiększenie poczucia kompetencji obsługi i pokazuje, że liczysz się z cennym czasem pacjenta. Jednym z rozwiązań tego problemu jakie oferuje program Medfile jest rejestracja on-line. Pacjenci za pomocą formularza on-line samodzielnie zapisują się na wizytę lekarską w dowolnym miejscu lub czasie, co jest oszczędnością czasu zarówno dla nich, jak i dla recepcjonistki.

Obecny tryb życia wymusza na każdym z nas ciągłego pośpiechu i wiecznej bieganiny, co wpływa na zwiększającą się tendencję do „zapominalstwa”. By zminimalizować ilość przeoczonych wizyt przez pacjentów, a także uniknąć pustych wizyt w gabinecie lekarskim warto pomyśleć o zautomatyzowanym systemie wysyłania wiadomości tekstowych w postaci SMS. Wiadomość taka przypomina pacjentowi  24h wcześniej o zaplanowanej wizycie i w razie konieczności umożliwia jej odwołanie. Przekłada się to również na możliwość natychmiastowego wykorzystania pustego miejsca na potrzeby innego pacjenta.

Większość wymienionych funkcji podnosi poziom oferowanej pacjentowi obsługi, co przekłada się na zwiększenie ich rzeczywistej ilości w Twojej placówce. Gdy pacjenci są traktowani profesjonalnie oraz indywidualnie zapłacą za to adekwatną cenę, co pozwoli na zwiększenie zysku z prowadzonej praktyki lekarskiej. Prócz fizycznej formy pieniądza liczy się również dobre słowo na temat Twojego gabinetu, które pocztą pantoflową popłynie do innych osób. Warto zadbać o godny uwagi program dla Twojego gabinetu lekarskiego jak np. Medfile, który będzie fundamentem w zwiększaniu satysfakcji pacjenta, a tym samym sposobem na lepsze wyniki.

Kontakt


(+48) 731 030 629
(+48) 534 487 080
(+48) 22 12 28 025

Rstat Rafał Piszczek
biuro@rstat.pl

Biuro Handlowe - Warszawa
BioStat
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206