erecepta - gdzie ją zdobędziesz?

W ramach rewolucji cyfrowej, która odbywa się w medycynie, w ciągu ostatnich lat wprowadzono wiele zmian i udogodnień dla pacjentów. Jedną ze zmian jest erecepta, czyli recepta w formie elektronicznej.

 

Czym jest e-Recepta?

e-Recepta, to elektroniczna wersja recepty, która zastąpiła recepty papierowe. Jej unikalność polega na tym, że do jej uzyskania nie jest konieczna wizyta w placówce medycznej, ponieważ lekarz może wystawić ereceptę również podczas telekonsultacji online. e-Recepta wystawiana jest na leki podlegające refundacji, jak i pełnopłatne, a na jednej recepcie lekarz ma możliwość wystawienia pięciu różnych preparatów.

 

Jak otrzymasz ereceptę?

Jeżeli przyjmujesz jakiś lek na stałe i pilnie potrzebujesz przedłużenia lub wystawienia nowej recepty, możesz uzyskać ją w łatwy i szybki sposób, umawiając się na konsultacje online z lekarzem. Po zakończeniu konsultacji otrzymasz wiadomość SMS z czterocyfrowym kodem lub wiadomość e-mail zawierającą dokument .pdf
Lekarz ma również możliwość wydrukowania erecepty, która posiada kod kreskowy.

 

Jak zrealizować ereceptę?

e-Receptę możesz zrealizować w dowolnie wybranej aptece na terenie całej Polski. Aby wykupić leki z recepty, wystarczy, że podasz farmaceucie czterocyfrowy kod, który został przesłany SMS oraz swój numer PESEL. Możesz pokazać również pdf lub wydruk e-Recepty, w tym przypadku farmaceuta zeskanuje kod kreskowy, który znajduje się na erecepcie.

 

Jakie korzyści daje e-Recepta?

Dzięki wprowadzeniu erecept wielu pacjentów odetchnęło z ulgą, ponieważ nie muszą się już dłużej martwić, zgubieniem lub zniszczeniem recept. erecepty dostępne są zawsze w IKP (Internetowe Konto Pacjenta), ale jego posiadanie nie jest wymagane do otrzymania erecepty. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza dla osób, które przyjmują wiele leków, wszystkie recepty dostępne są zawsze w jednym miejscu.

e-Receptę można zrealizować we wszystkich aptekach na terenie kraju.

Wprowadzenie elektronicznej recepty wyeliminowało również ryzyko błędów, które wynikać mogły z małej czytelności recept tradycyjnych, teraz pacjent może być pewny, że otrzymuje odpowiedni lek i przyjmować go ze spokojem.

Ogromną korzyścią płynącą z cyfryzacji recept jest możliwość zachowania ciągłości leczenia. Możesz umówić się na wizytę online, podczas której specjalista wypisze Ci ereceptę na przyjmowany lek, bez konieczności przerywania kuracji oraz okresu oczekiwania na wizytę w placówce medycznej.

 

 

 

Kontakt


(+48) 731 030 629
(+48) 534 487 080
(+48) 22 12 28 025

Rstat Rafał Piszczek
biuro@rstat.pl

Biuro Handlowe - Warszawa
BioStat
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206