Niezawodna i bezpieczna kartoteka on-line

Kartoteka on-line – czy warto ją prowadzić?
 

            Coraz to częściej odchodzi się od papierowej formy prowadzenia dokumentacji medycznej, gdyż staje się to jedynie uporczywym i czasochłonnym procesem. Zarówno placówki medyczne, jak i pojedyncze gabinety lekarskie sięgają po nowoczesne rozwiązanie jakim jest EDM, czyli Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Staje się ona dużym wsparciem i usprawnieniem codziennej pracy lekarzy, fizjoterapeutów czy pielęgniarek, a ponadto pozwala na dużą oszczędność czasu.

            Program Medfile został stworzony z myślą o tych, którzy dbają o nasze zdrowie. Udostępnia on szereg funkcji, które pozwalają lekarzom na szybszą obsługę pacjenta od strony formalnej. Dzięki temu możliwe jest przeznaczenie większej liczby czasu na wysłuchanie pacjenta oraz na  postawieniu prawidłowej i rzetelnej diagnozy. Medfile to program dający możliwość korzystania z  takich funkcji jak: samodzielna rejestracja pacjentów na wizytę, automatyczne powiadomienie SMS o wizycie (24h przed wizytą) czy prowadzenie grafiku wizyt on-line. Dzięki grafikowi wizyt lekarz pozostaje całkowicie zorganizowany, co przekłada się na opanowanie i spokój. Dodatkowym udogodnieniem jest tworzenie i drukowanie recept lub skierowań, a nawet wyszukiwanie leków. Medfile pozwala również na stworzenie własnej strony internetowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Ponadto prowadzona dokumentacja medyczna w wersji elektronicznej sprawia, że cały zbiór informacji przechowywany jest w jednym miejscu w sposób uporządkowany i przejrzysty. W każdej chwili mamy dostęp do potrzebnych informacji jak np. historia choroby pacjenta lub opłacone dokumenty sprzedaży. Wystarczy odszukać wybrane dokumenty w kartotece pacjenta.

            Korzystanie z programu Medfile jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Program gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, gdzie dostęp do danych posiadają jedynie osoby do tego upoważnione. Program ten działa w chmurze, a proces tworzenia kopii zapasowych jest w pełni zautomatyzowany, co zapobiega trwałej utracie danych poprzez nagłe incydenty.

            Program został przystosowany do każdego użytkownika, zarówno tego, który biegle porusza się po internecie i aplikacjach mobilnych, jak i dla tego, który nie do końca rozumie rozwijającą się technologię. Zarówno strona www, jak i dostępne aplikacje mobilne stworzone są w sposób bardzo intuicyjny. Cały system jest przyjemny oraz przejrzysty, co za tym idzie łatwy w opanowaniu.

            Podsumowując, podążając z duchem czasu jedynie usprawniamy swoją codzienną pracę pozwalając sobie na dużą oszczędność czasu, jak i energii. Dodatkowo dzięki temu mamy szanse podnieść satysfakcje swoich pacjentów z wykonywanych dla nich usług chociażby usprawniając proces rejestracji. Satysfakcja obecnych pacjentów przynosi nam większe zyski i sprowadza kolejnych żądnych pomocy pacjentów.

Korzystanie z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to świetny sposób na poprawienie organizacji w Twojej placówce medycznej.

 

 

Kontakt


(+48) 731 030 629
(+48) 534 487 080
(+48) 22 12 28 025

Rstat Rafał Piszczek
biuro@rstat.pl

Biuro Handlowe - Warszawa
BioStat
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206