Wizyty online - pozytywne aspekty

Pandemia wirusa Covid-19 zmieniła nasze życie i zmodyfikowała wiele jego aspektów. Okazało się, że różne działania można wykonywać na odległość, a wiele usług przeniosło się właśnie do świata internetowego. Medycyna nie pozostała w tyle, a lekarze różnych specjalizacji poszerzyli swoją działalność o wizyty online. W szczycie epidemii praktycznie wszystkie wizyty lekarskie odbywały się telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych.

Nowy sposób komunikacji między pacjentem a lekarzem, wprowadzony na tak szeroką skalę wywołał również sceptyczne komentarze. Zastanawiano się, czy lekarz w trakcie wizyty online, bez badania fizykalnego oraz wzrokowych oględzin pacjenta jest w stanie tak samo trafnie postawić diagnozę, jak podczas wizyty stacjonarnej?

 

Czy wizyta online jest tak samo skuteczna, jak wizyta stacjonarna?

Wszystkie osoby niepewne czy wizyty online są tak samo istotne i skuteczne jak wizyty tradycyjne mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Lekarze dysponują wiedzą oraz doświadczeniem i doskonale znają symptomy, oraz objawy, na podstawie których są w stanie zalecić dalsze działania i wprowadzić leczenie bez konieczności bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

O skuteczności wizyt online, świadczy również fakt, że po zniesieniu kwarantanny wielu specjalistów nie powróciło do poprzedniego systemu pracy lub wprowadziło wizyty online na stałe do swoich gabinetów. Dostępność wizyt online pokazała szereg korzyści, które niesie nowy system pracy lekarzy.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą wizyta lekarska online?

Największą korzyścią wizyt online jest możliwość dostępu do pomocy lekarskiej bez konieczności opuszczania swojego domu. Wydaje się, to być głównym powodem wprowadzenia telemedycyny podczas epidemii COVID-19. Działanie to miało na celu zapewnić dostęp do usług medycznych wszystkim osobom, które były zarażone i przebywały na domowej kwarantannie oraz ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Szybko okazało się, że pomoc lekarska stała się łatwo dostępna również dla osób ograniczonych motorycznie, ciężko i przewlekle chorych, dla których wizyty stacjonarne były ogromnym wysiłkiem, osób mieszkających z dala od placówek medycznych lub bez możliwości skorzystania z różnych środków transportu. Wizyty online rozwiązały również problem braku czasu. Wyeliminowały czas potrzebny na dojazd do gabinetu lekarskiego oraz czas spędzony w poczekalniach. Teleporady dają możliwość dostępu do pomocy lekarskiej niezależnie od miejsca, w którym przebywamy, odległości, jaka dzieli pacjenta i lekarza oraz czasu, ponieważ wiele placówek prowadzi dyżury całodobowe.

Wizyty online ułatwiają również konsultacje wyników badań, dają możliwość dostarczenia ich drogą elektroniczną do rąk lekarza bez konieczności szukania czasu na odbycie wizyty w gabinecie. W wielu przypadkach fizyczna obecność pacjenta naprawdę nie jest potrzebna, aby uzyskać pomoc lekarską. Wraz z rozwojem telemedycyny pojawiło się nowe ułatwienie dla pacjentów, mogą oni z łatwością sami rezerwować wizyty w dogodnych terminach, dzięki dostępowi do kalendarza. Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej, w łatwy sposób możesz umówić się na wizytę online, za pomocą naszej strony halodoctor.pl.

 

Wizyty online - zadowolenie pacjentów i lekarzy

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że wizyty online są przyszłością medycyny, a ich dostępność polepszyła jakość świadczonych usług. Ułatwiony dostęp do wizyt lekarskich zwiększył zadowolenie pacjentów oraz chęć do konsultowania niepokojących objawów i wszelkich niepewności, a także ułatwił pracę lekarzy.

 

 

 

Kontakt


(+48) 731 030 629
(+48) 534 487 080
(+48) 22 12 28 025

Rstat Rafał Piszczek
biuro@rstat.pl

Biuro Handlowe - Warszawa
BioStat
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206