Nasze zaplecze technologiczne

W naszym zespole pracuje wielu specjalistów z różnych dziedzin informatyki. Są to programiści z ponad 10-letnim doświadczeniem w językach PHP, Python czy Perl, a także Webdeveloperzy z niebywałą wiedzą na temat nowych technologi, takich jak HTML5, JavaScript czy programowanie animacji w SVG.

W codziennych zastosowaniach zaawansowanego data miningu, analizy danych i prognozowania dla biznesu i nauki korzystamy z nowoczesnych rozwiązań opensource pozwalających na pozyskiwanie danych (Python, Selenium, Twisted) oraz analizę danych i prognozowanie z wykorzystaniem baz danych SQL i pakietu statystycznego R (z szerokim zbiorem bibliotek analitycznych). Swoją pracę opieramy również na rozbudowanej puli autorskich projektów korzystających z R. W razie potrzeby wspieramy klientów rozwiązaniami opartymi o pakiet MS Office ze szczególnym uwzględnieniem języka VBA oraz rozwiązania bazodanowego MS Access.

Jednym z najbardziej interesujących aspektów rozwijanych w naszej firmie są konsultacje i systemy wspierające analizę danych medycznych dla ośrodków akademickich oraz firm farmaceutycznych. Wiążą się one z analizą danych bioinformatycznych pochodzących z sekwencjonowania DNA i analizy ekspresji genów (mikromacierze i eksperymenty Real-time PCR). Dogłębna znajomość uznanych pakietów narzędzi bioinformatycznych (Blast, Phred/Phrap, Bioconductor) pozwala nam świadczyć usługi w rozwijającym się dynamicznie  sektorze biotechnologii i medycyny spersonalizowanej.

Posiadamy sieć serwerów dedykowanych znajdujących w różnych centrach danych na terenie całej Polski. Wszystkie jednostki są zabezpieczone i wyposażone w certyfikaty SSL. Dostęp do shella jest ściśle ograniczony do kilku administratorów, dostępnych 24 godziny na dobę. Regularnie przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że nasze środowisko jest wolne od wycieków danych.

Stale się rozwijamy, pozyskując do zespołu specjalistów z kolejnych dziedzin i podejmując się realizacji ponadprzeciętnych projektów. Nasze priorytety to bezpieczeństwo danych i stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań.

Nasi klienci

Abigo
Biofarm